پنجمین دوره نمایشگاه تجهیزات ساخت ایران با هدف حمایت از چرخه تولید و تجاری‌سازی توانمندی آزمایشگاهی در محل نمایشگاه بین المللی تهران در اردیبهشت ماه 96 برگزار می شود.

به گزارش گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این نمایشگاه با برگزاری چهار دوره موفق و استقبال گسترده سازندگان، خریداران دولتی و فعالان آزمایشگاهی، افقی روشن پیش روی خود دارد و در پنجمین دوره که در اردیبهشت ماه سال 96 برگزار می‌شود با استقبال بیش از 400 شرکت و طیف گسترده‌ای از مراکز دانشگاهی، پژوهشگاهی و تحقیقاتی دولتی و خصوصی رو به رو است.

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که چهارمین دوره آن در اردیبهشت ماه سال 95 به همت معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در راستای سیاست‌های کلان تقویت اقتصاد مقاومتی برگزار شد با حمایت از صنعتگران، پژوهشگران و فناوران کشور برای بومی سازی فناوری ساخت تجهیزات وارداتی، توانست به عرضه و فروش قابل توجه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی پیشرفته و دانش بنیان در کشور کمک کند.

چهارمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که در اردیبهشت‌ماه سال 95 برگزار شد و خریداران بخش دولتی توانستند با حمایت معاونت علمی و فناوری تجهیزات مورد نیاز خود را از تولیدکنندگان داخلی خریداری کنند. خریداران بخش خصوصی نیز از تسهیلات لیزینگ بهره‌مند شدند.

در دوره چهارم این نمایشگاه، تعداد شرکت ها با رشد 14 درصد و تعداد محصولات ارائه شده با رشد 22 درصد به ترتیب به 335 شرکت و هشت هزار و 789 محصول تأییدشده رسید و در مدت چهار روز برپایی نمایشگاه بیش از 25 میلیارد ریال پیش فاکتور صادر شد. در این دوره، علاوه بر اعطای یارانه خرید به خریداران دولتی ، بر اساس نظام سطح‌بندی و تا سقف 50 درصد و اعطای تسهیلات لیزینگ 9 درصدی به خریداران بخش خصوصی تا سقف پنج میلیارد ریال ، دو تغییر نسبت به دوره سوم انجام شد.

تجربه نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران نشان داد که بازار بزرگ و پرکششی از تجهیزات آزمایشگاهی در ایران وجود دارد و بر همین اساس، می‌توان این نمایشگاه را الگوی یک ابزارهای سیاستی تحریک تقاضا دانست که در حوزه‌های دیگر همچون نفت، دارو و تجهیزات پزشکی نیز کاربردی خواهد بود.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

جستجو

بریده جراید

وب لینک ها

گالری تصاویر

تبلیغات

JoomShaper