دو سال بعد از آغاز همکاری‌های دو شرکت گوگل و لوی برای تولید البسه هوشمند، سرانجام اولین حاصل همکاری این دو شرکت در پاییز آینده به قیمت 350 دلار عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، ژاکت هوشمند یاد شده که کامیوتر نام دارد از فناوری Jacquard گوگل برای تبدیل پارچه جین به ابزاری برای درک فرامین صادر شده از طریق حرکات دست و صورت استفاده می کند.

ژاکت یاد شده مجهز به یک دکمه بلوتوث است که قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند را دارد و از این طریق می توان از این ژاکت برای مسیریابی، کم و زیادکردن صدای موسیقی یا پاسخ دادن به تماس تلفنی استفاده کرد. برای انجام همه این کارها کافیست تنها انگشت را بر روی دکمه یاد شده کشید.

در سال های اخیر طراحی البسه هوشمند که مجهز به حسگرهایی برای مسیریابی، پخش موسیقی و .. هستند افزایش یافته است. گوگل در این ژاکت از برچسب یا تگ کوچک قابل شارژی استفاده کرده که به سطح بیرونی آستین چسبیده و شبیه به یک دکمه سردست است. عمر باتری این برچسب دو روز است و البته بسته به نحوه استفاده این مدت زمان افزایش می یابد.

بخش پشتی این لباس از پارچه خاصی بافته شده که رساناست و البته تفاوت این لباس با لباس های عادی در ظاهر برای افراد مختلف قابل درک نیست. گوگل قصد دارد در آینده باز هم نمونه های دیگری از این البسه را تولید کند.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

جستجو

بریده جراید

وب لینک ها

گالری تصاویر

تبلیغات

JoomShaper