مدیر پروژه «ایجاد بانک اطلاعاتی جامع محصولات دانش‌بنیان صادراتی» گفت:با پایان یافتن مرحله اول این بانک اطلاعاتی، شرکت­ها براساس شاخص‌های رایج بررسی توانمندی‌ و آمادگی صادراتی، ارزیابی می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نجفیان، مدیر پروژه «ایجاد بانک اطلاعاتی جامع محصولات دانش‌بنیان صادراتی» گفت: مرحله اول طرح تدوین بانک اطلاعاتی که به مقوله‌ جمع‌آوری اطلاعات شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی می‌پرداخت، از اوایل مهرماه ۱۳۹۴ آغاز و تا اواسط آذرماه ادامه یافت.

وی با بیان اینکه تدوین بانک اطلاعاتی جامع محصولات فناورانه و دانش‌بنیان صادراتی در راستای کمک به توسعه صادرات شرکت­ها و موسسات فناور و دانش ­بنیان است، گفت: با پایان یافتن مرحله اول، شرکت­ها و محصولات ثبت ­شده در سامانه به آدرس «www.HitechExport.ir» براساس شاخص‌های رایج بررسی توانمندی‌ و آمادگی صادراتی، ارزیابی و پالایش می ­شوند.

نجفیان گفت: پس از طی شدن این فرآیند، اطلاعات شرکت‌ها و محصولات دانش‌بنیانی که به لحاظ حضور در بازارهای بین­ المللی از توانمندی مناسب و قابل قبولی برخوردار باشند در نسخه نهایی سامانه بارگذاری خواهد شد. همچنین این شرکت‌ها امکان بهره‌مندی از حمایت‌های مادی و معنوی این طرح را (مانند تسهیلات بازاریابی بین­الملل، نمایش اطلاعات محصولات منتخب شرکت به ۴ زبان‌های زنده دنیا، تسهیلات صادراتی، معرفی محصولات در کشورهای دیگر و غیره) خواهند یافت.

به گفته نجفیان، تاکنون تعداد ۵۱۳ شرکت فناور و دانش ­بنیان در این طرح ثبت نام کرده و بیش از هزار محصول در سامانه ثبت شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر روند ارزیابی اولیه شرکت­ها و محصولات بالقوه صادراتی، در حال تکمیل و مرحله دوم جمع‌آوری اطلاعات آغاز شده است، بر اساس زمان‌بندی اجرای پروژه، تا اوایل بهمن‌ماه این ارزیابی­ ها تمام شده و به شرکت­هایی که به­ لحاظ حضور در بازارهای بین ­المللی از توانمندی قابل قبولی برخوردار باشند، این امکان داده می ­شود تا در مرحله دوم نسبت به تکمیل مدارک و اطلاعات اقدام کنند.

وی یادآور شد: شرکت­هایی که به لحاظ حضور در بازارهای بین ­المللی بالقوه تشخیص داده نشده‌اند می ­توانند با تکمیل مدارک مجددآً در روند ارزیابی که در مراحل بعدی به عمل خواهد آمد حضور داشته باشند.

 

جستجو

بریده جراید

وب لینک ها

گالری تصاویر

تبلیغات

JoomShaper