مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور گفت: انجمن، بازو اجرایی ما در زمینه توسعه صادرات است و مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر، پنجم بهمن ماه جاری در اتاق بازرگانی و از سوی انجمن صادرکنندگان برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، پویا محمودیان، در نشست خبری انجمن صنفی صادرکنندگان، که امروز ۲۳ آذرماه در عمارت کوشک برگزار شد با اشاره به دلایل شکل‌گیری این انجمن گفت:در بدنه بخش خصوصی جای نهادی که بتواند از حق و حقوق صادرکنندگان دفاع کند، بسیار خالی بود چراکه کشور ما سومین کشور تولیدکننده صنایع دستی به لحاظ تنوع و کثرت است.

مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور، تحلیل وضعیت اقتصادی را یکی از وظایف این بخش از معاونت صنایع دستی دانست و گفت: در بخش صادرات و بازرگانی وظیفه ما، تحلیل وضعیت اقتصادی است تا بتوانیم از فرصت‌ها استفاده کنیم.

محمودیان، ۱۵ مهرماه را نقطه عطفی در زمینه صادرات صنایع دستی دانست و افزود: این روز در تاریخ صنایع ذستی کشور ما اتفاق مهمی افتاد و راه‌اندازی انجمن صنفی صادرکنندگان در اتاق بازرگانی ایران، به طور رسمی اعلام شد. هدف ما رقابت با این انجمن نیست؛ ما به عنوان معاونت صنایع دستی، تصدی‌گری نمی‌کنیم و تنها باید باید بسترساز و فرصت ساز و تسهیل کننده صادرات صنایع دستی باشیم و با برنامه ریزی درست، صادرات را در یک بستر درست هدایت کنیم.

این استاد دانشگاه در ادامه بیان کرد: ما از اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی در تمام استان‌ها خواسته‌ایم تا ارتباط خوبی با انجمن صنفی صادرکنندگان داشته باشند و بر آن هستیم تا در کنار هم، به یک هم‌افزایی برسیم و گام‌های خوبی را در زمینه صادرات برداریم. برای مثال، معاونت صنایع دستی، سال گدشته نخستین جشن تجلیل از صادرکنندگان برتر را برگزار کرد. امسال بازوی اجرایی ما انجمن است و این مراسم، ۵ بهمن ماه در اتاق بازرگانی ایرانی برگزار می‌شود.

محمودیان، صادرات را نیازمند برنامه‌ریزی دانست و افزود: اگر چین، بازارهای دنیا را فتح کرده و هند، سهم عمده‌ای از فروش صنایع دستی در دنیا را به خود اختصاص داده به این خاطر ات که هدفمند رفتار کرده و برنامه داشته‌اند زیرا صادراتی که زیر ساخت نداشته باشد، شاید یک تاثیر مقطعی بر میزان فروش و صادرات صنایع دستی بگذارد اما این تاثیر، ادامه دار نیست. ما به صادرات پایدار فکر می‌کنیم و باید به دنبال حفظ بازارهای سنتی و توسعه بازارهای جدید باشیم.

 

جستجو

بریده جراید

وب لینک ها

گالری تصاویر

تبلیغات

JoomShaper