عضو شورای ملی زعفران گفت: در واقع به جای صادرات خام طلای سرخ باید به صنایع تبدیلی این محصول در کشور توجه بیشتری شود تا ارزش افزوده بیشتری نصیب کشورمان گردد.

علی حسینی عضو هیأت رئیسه شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص صنایع تبدیلی طلای سرخ اظهار داشت: زعفران محصولی استراتژیک و مهم‌ترین جایگزین درآمد نفتی کشور است که متأسفانه با توجه به اینکه بیش از 90 درصد زعفران دنیا در کشور ما تولید می‌شود اما صادرات این محصول به صورت خام و فله به بازارهای هدف عرضه می‌شود.

وی افزود: عرضه اغلب محصولات کشاورزی از جمله زعفران به صورت فله به بازارهای هدف صورت می‌گیرد این در حالی است که برخی کشورهای اروپایی به صنایع تبدیلی این محصولات توجه ویژه‌ای دارند حال لازم است که تولیدکنندگان با حمایت دولت وارد این عرصه شوند تا ارزش افزوده بیشتری نصیب کشورمان گردد.

حسینی در ادامه بیان کرد: در واقع خام فروشی طلای سرخ در بلندمدت می‌تواند آثار سوئی در کشور داشته باشد و امیدواریم به جای خام فروشی محصول و منافع کوتاه مدت با برنامه‌ریزی بلندمدت در حوزه صنایع تبدیلی سود واقعی محصول را به دست کشاورزان زحمت‌کش برسانیم.

عضو هیأت رئیسه شورای ملی زعفران تصریح کرد: بنابراین وظیفه دولت و صندوق حمایت از محصولات کشاروزی این است که با حمایت خود از تولیدکنندگان انگیزه آنها برای رفتن به سمت و سوی صنایع تبدیلی را افزایش دهند.

 

جستجو

بریده جراید

وب لینک ها

گالری تصاویر

تبلیغات

JoomShaper