دانشگاه صنعتی شریف در راستای گسترش تعامل بین فارغ التحصیلان، شرکت‌ها و دانشگاه و ارزش آفرینی بیشتر برای کشور، نمایشگاهی با عنوان «نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و فناور دانشگاه صنعتی شریف» را برگزار می‌کند.

 

  به گزارش سرویس علمی ایسنا، موضوع تجاری‌سازی فناوری و ایجاد شرکت‌های زایشی مبتنی بر یافته‌ها و دستاوردهای تحقیقاتی و فناورانه یکی از رویکردهای کلیدی حاکم بر دانشگاه‌های پیشرو دنیا است.

با توجه به موفقیت حاصل از نتیجه فعالیت‌های انجام شده توسط فارغ‌التحصیلان و استادان دانشگاه صنعتی شریف جهت ثروت‌آفرینی و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و با هدف بررسی نقش این دانشگاه در جهت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، در نظر است تا «شبکه‌ای متشکل از فارغ‌التحصیلان و شرکت‌های دانش‌بنیان برخاسته از این دانشگاه» ایجاد شود تا ضمن تعریف خدمات متقابل دانشگاه و شرکت‌ها، به بررسی نحوه گسترش تعاملات بین فارغ‌التحصیلان، شرکت‌ها و دانشگاه و ارزش‌آفرینی بیشتر برای خانواده «شریف» و کشور بپردازد.

 بدین منظور گردهمایی این شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه دستاوردهایشان در قالب نمایشگاهی در بازه زمانی 30 اردیبهشت تا اول خرداد ماه امسال در دانشگاه شریف برگزار می‌شود.

در همین خصوص گردهمایی فارغ‌التحصیلان ده سال اخیر دانشگاه صنعتی شریف نیز با حضور حدود 2 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه در روز اول خردادماه امسال برگزار می‌شود.

جستجو

بریده جراید

وب لینک ها

گالری تصاویر

تبلیغات

JoomShaper